NINA NAGAZNA MINA JE  BILA U UPRAVI HAVCa KAD SE FINANCIRAO FILM O DVORU NA UNI

NINA NAGAZNA MINA JE BILA U UPRAVI HAVCa KAD SE FINANCIRAO FILM O DVORU NA UNI

11. listopada, 2016.

 

Tako je obrani generala Praljka nanijela štetu od 435.000,00 kuna. Praljak je obranu financirao vlastitim sredstvima i sredstvima donacija. Unatoč žalbama i masovnim ukazivanjima na neosnovanost odluke, jer su njegove knjige po svim mogućim kriterijima, odnosno po UNESCO-voj definiciji knjige te klasifikacijom Nacionalne i sveučilišne knjižnice, uvrštene u zbirku o Domovinskom ratu kao knjižna izdanja, a ne kao šund, Nina Obuljen je ostala pri odluci.
Stvar je završila u ladici sve do 2012., kad vlast preuzimaju kukurikavci i Linić odlučuje zadati konačni udarac na loptu Nine Obuljen, te ovršiti Praljkove račune. U međuvremenu je reagirao Miroslav Tuđman na saborskoj osnovi, ministar Matić Fred je kao nešto pisao Liniću da ne obavi ovrhu. Čak je i
Milanović osobno, službeno pisao Liniću, (13.rujna 2013.), da prema (valjda novom) mišljenju ministarstva kulture Praljkove knjige nisu šund

Napisao:  Željko Maršić-Zenga

Budući sastav Vlade RH nesumnjivo će biti stabilan.  Stabilnost je postala ključna podštapalica novinarskih izvješća, kolumni, analiza, procjena, nadanja…  Treba li Vlada ostati stabilna unatoč eventualnim greškama u radu? Je li stabilnost bitnija od učinkovitosti? Treba li zbog stabilnosti pristajati na trule kompromise? Treba li zbog stablnosti podilaziti antisuverenističkim glasnogovornicima? Niz drugih pitanja povilo je kralježnicu pod „svetom“ mantrom o stabilnosti.  Stoga je Plenkovića već tijekom srpnja 2016., u stranačkim prostorijama HDZa, posjetilo čak 36 predstavnika diplomatskog zbora(kora) Hrvatske. Vrlo znakoviti posjet je najavio političko“ iznenađenje“ koje se uprizorilo rezultatima izbora.

Sada HDZ i MOST  uz predstavnike nacionalnih manjina imaju sve uvjete za neometan rad. Birači su njihovim odabirom pokazali da su im vjerodostojnost i promjene puno bitnije od sigurnog smjera.

MOST je predizbornim zahtjevom za 7 promjena, kao pokazatelj čvrstih namjera, počeo slijediti svoj izborni slogan o promjenama.  HDZu tek predstoje prva dokazivanja vjerodostojnosti kao glavnog obilježja ponuđenog biračima.

I Plenković i Petrov su snažno i jasno promovirali zaštitu nacionalnih interesa kao temelj budućeg rada. Plenković se bitno oslonio na suverenističku politiku Franje Tuđmana.

Predsjednica šuti o Stocu 

Nakon uspješnih pregovora o postizbornoj suradnji, vrijeme je za početak preispitivanja njihovih stavova, odluka i politika.

Prve minuse u zaštiti nacionalnih interesa bilježe općim ignoriranjem procesa ekshumacija na slovenskim stratištima komunističkih zločina. Roman Ljeljak, slovenski publicist i istražitelj komunističkih zločina, jasno je upozorio na nedopustivu, protucivilizacijsku nezainteresiranost hrvatskih struktura za monstruozne komunističke zločine, nad stotinama tisuća nevinih. Ni HDZ ni MOST na prvu ekshumaciju nisu poslali nikoga.

Druga indikativna slika dogodila se na lokalnim izborima u BiH. Malo mjesto Stolac postalo je poprište općeg pa i tjelesnog nasilja bošnjačkih političara nad hrvatskim stanovništvom. Bošnjački „kazneni odred“ nekolicinu Hrvata batinama šalje u bolnicu, izborni proces se prekida, izborni materijali su uništeni… policija sve mirno promatra… Stolac postaje grad slučaj…   Hrvatski političari na ove nedopustive događaje šute poput malih pačića. Ne reagira predsjednica Grabar Kitarović, šute i Petrov i Plenković. Petrov se u Stocu ukazao nakon tjedan dana. Barem nešto.

Praljkov šund 

Pravi lakmus vjerostojnosti u zaštiti nacionalnih interesa bit će gospođa Nina Obuljen, koja posjeduje zaista skandaloznu „kvalifikaciju“ za mjesto ministrice kulture. Tijekom 2008. s pozicije državne tajnice u Ministarstvu kulture, pod ravnanjem Bože Biškupića, proglasila je šundom Praljkovu zbirku dokumenata povezanih s ratom u Hrvatskoj i BiH. Tako je obrani generala Praljka nanijela štetu od 435.000,00 kuna. Praljak je obranu financirao vlastitim sredstvima i sredstvima donacija. Unatoč žalbama i masovnim ukazivanjima na neosnovanost odluke, jer su njegove knjige po svim mogućim kriterijima, odnosno po UNESCO-voj definiciji knjige te klasifikacijom Nacionalne i sveučilišne knjižnice, uvrštene u zbirku o Domovinskom ratu kao knjižna izdanja, a ne kao šund, Nina Obuljen je ostala pri odluci.
Stvar je završila u ladici sve do 2012., kad vlast preuzimaju kukurikavci i Linić odlučuje zadati konačni udarac na loptu Nine Obuljen, te ovršiti Praljkove račune. U međuvremenu je reagirao Miroslav Tuđman na saborskoj osnovi, ministar Matić Fred je kao nešto pisao Liniću da ne obavi ovrhu. Čak je i Milanović osobno, službeno pisao Liniću, (13.rujna 2013.), da prema (valjda novom) mišljenju ministarstva kulture Praljkove knjige nisu šund.
Akcija Obuljen –Linić ignorirala je sve argumente i zapovjedi te pristupila ovrsi.
U isto vrijeme kad i Nina, državni tajnik ministarstva kulture bijaše i Jasen Mesić. Je li Ninin suradnik također krojio dijaboličnu odluku? Je li to razlog zajedničke (Obuljen, Mesić) kandidature Jutarnjeg lista za Ministarstvo kulture?

Jasenovo kapitalno djelo je instaliranje kontradiktornog Hrvoja Hribara na mjesto ravnatelja HAVCa. Gospođu Obuljen strateški instaliraju u upravni odbor. Na teret joj stavljaju i članstvo u upravi HAVC dok je financirao sramotni, velikosrpski pamflet „15 minuta –masakr u Dvoru“. Zaista odlična kvalifikacija ako pitate Pupovca, Markovinu, Teršeličku i slične. Gospodin Jasen je bio vrlo aktivan u korespodenciji s tražilicom google, pa se ispod njegova imena i škrtih rezultata pretrage pojavljuje; Neki su rezultati možda uklonjeni u skladu s europskim zakonima o zaštiti privatnosti.

Jutarnji list, t-portal, net-hr, Telegram…. svjetonazorski ujedinjeni, krenuli su u oštru i neprekidnu kampanju za Ninu Obuljen na mjestu ministrice kulture. Istaknuli su i njezinu glavnu osobinu–ona „odgovara svima“, ali nisu objasnili tko su to SVI.  Nažalost i Večernjak nije odolio zovu univerzalnosti Nine Obuljen. U izdanju od 7. listopada, na dvije stranice se analizira sastav buduće vlade. Iako u tekstu nema ni spomena njezina imena, Nina se  bez upitnika smiješi u nizu fotografija budućih ministara, s mjesta ministrice kulture.

Pred Plenkovićem i Petrovom zaista stoje jasne i prepoznatljive indikatorske pozicije, koje će već u  prvim tjednima mandata, pokazati jesu li došli služiti nacionalnim,suverenističkim interesima ili će pod krinkom gospodarskih zadataka, podmetnuti niz nagaznih mina hrvatskoj, suverenističkoj /slobodarskoj,  nacionalnoj budućnosti. T

8 komentara

Uskoči u raspravu
  1. Dušan Silni
    #1 Dušan Silni 13 listopada, 2016, 02:03

    Nema ništa od ovakove rvatske. I srbija, u poredbi s ovim čudom, je pristojna i uređena zemlja. Zanimljivo da ide sve od lošeg na gore….
    Nina Obuljen?

    Odgovorite na ovaj komentar
  2. hnk
    #2 hnk 12 listopada, 2016, 19:15

    nina obuljen koržinek nova ministrica,neće te se spasit gospođo lederer

    Odgovorite na ovaj komentar
  3. Dundo
    #3 Dundo 12 listopada, 2016, 16:16

    Djed joj je sudionik partizanskog masakra nad dubrovačkim intelektualcima na otoku Daksi 1945. godine.

    Odgovorite na ovaj komentar
  4. Jovo Jovin p. Jovandeke
    #4 Jovo Jovin p. Jovandeke 12 listopada, 2016, 15:07

    Ma đe ij samo nađu?
    Nina pa Obuljen? I još k tomu ružna “k’o mesić”!

    Odgovorite na ovaj komentar
  5. rugoba obuljan
    #5 rugoba obuljan 12 listopada, 2016, 05:35

    Ta komunistička koza trebala bi biti minstrica kulture. Ako to Plenković učini, onda neka on lijepo ide u pi..materinu i tko će ,mu više vjerovati da želi dobro hrvatskom narodu

    Odgovorite na ovaj komentar
  6. meho
    #6 meho 11 listopada, 2016, 21:24

    zlatane uzalud ti navigacija protiv nine,ministar bit nećeš

    Odgovorite na ovaj komentar

Vaši podaci su zaštićeni!Vaša e-mail adresa neće biti objavljena niti prenesena na nekog drugog.

*

code