HRVATSKA NA EP U SLOVAČKOJ IZGUBILA I OD BUGARSKE

29. kolovoza, 2016.

Drugi dan, drugi protivnik, no ista početna postava: Josipović tehničar, Vranković korektor, Cvetnić i Pavičić primači/pucači, Strunjak i Popić srednji blokeri te Gaši libero. Činilo se da se početni grč maknuo kako je i najavila Cvetnić jer Hrvatska započinje sjajnom igrom te ubrzo odlazi na 9:3. Ipak Bugarska zasluženo ima status u svjetskoj odbojci. Vođene sjajnim servisima Milanove i Krasteve, Bugarke sustižu rezultat, ali ga i preokreću u svoju korist. Uz pomoć pogrešaka naših reprezentativki Bugarke dolaze na 18:15, a to je prednost koju neće pustiti u završnici seta te set završava upravo s 3 razlike za Bugarsku (25:22).

U drugome setu Zrinka Lada ostaje umjesto Pavičić, a Tea Kačić-Bartulović započinje umjesto Popić. Ovaj je set tekao u malo neizvjesnijem tonu. Obje ekipe su držale visoki nivo igre te nisu davale protivnicama da se odvoje, sve do sredine seta kada za Bugarsku na servis dolazi Krasteva koja svoju ekipu vodi na 18:13. Tada izbornica Anzulović u igru ubacuje Valentinu Dusparu (umjesto Lade) koja donosi svježinu u ekipu, ali za Hrvatsku i dalje ime broj jedan ostaje Lea Cvetnić koja snalažljivošću u napadu i jakim servisom u samoj završnici seta izjednačuje rezultat na 24:24. Ali predvodnice Bugarske, Milanova i Krasteva, silovitim napadima rješavaju set u svoju korist (26:24).

Želeći se vratiti u utakmicu, izbornica Anzulović je morala nešto poduzeti pa je tako Cvetnić prebacila na korektora, a na poziciji primača/pucača su započele Duspara i Pavičić. Ali ista priča kao i u prva dva seta. Sjajan ulazak u utakmicu (tehnički time-out na 8:4 za Hrvatsku), no onda pad u igri, serija servisa Bozdeve i Bugarska na drugi tehnički time-out odlazi s 5 poena prednosti (16:11). Na 19:15 za Bugarsku je bio zadnji vlak za povratak u utakmicu. Nakon time-outa Hrvatice su ušle u taj vlak te u „produžecima“ osvojile set s 26:24.

Hrvatice su se prethodnu utakmicu uspjele vratiti iz 0:2 na 2:2. Pitanje je bilo mogu li to ponoviti? Sve je izgledalo da mogu, igralo se poen za poen i nitko nije davao naznake da će se predati. Nakon drugog tehničkog time-outa, koji je bio na 16:14 za Bugarsku, Elena Becheva (ranije ušla umjesto Bozdeve) preuzima inicijativu, zajedno s konstantno dobrom Krastevom, te Bugarke na čelu s njih dvije rade seriju od 9:2 i bezbrižno završavaju set, ali i utakmicu.