
Vlasnici/korisnici objekata na kojima se nalaze gnijezda bijelih roda isplaćena je naknada u iznosu od 700,00 kn po gnijezdu. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Zagrebačka županija osigurali su i u 2015. godini sredstva za provedbu projekta ”Zaštita i očuvanje bijele rode u 2015. godini” na području Zagrebačke županije. Korisnicima koji naknadu primaju putem tekućeg računa sredstva su već trebala stići, a onima kojima stiže putem pošte stići će u narednih nekoliko dana.
Ovim projektom se, sedmu godinu za redom, vlasnicima/korisnicima objekata na kojima se nalaze gnijezda bijelih roda godišnje isplaćuje naknada za održavanje krovišta. Ove godine ukupno je isplaćeno 60.300 kuna za 86 gnijezda na obiteljskim kućama, gospodarskih objektima i pripadajućim zgradama.
Projekt ”Zaštita i očuvanje bijele rode” na području Zagrebačke županije pokazuje rezultate, iz godine u godine na području Zagrebačke županije uočava se sve veći broj gnijezda. U 2015. godini zabilježeno je 237 gnijezda: 86 na obiteljskim kućama i 151 na stupovima
Bijela roda je simbol očuvanih prirodnih staništa te tradicionalnih krajolika, a njihova prisutnost u našoj blizini potvrda je da živimo u zdravom okolišu. Hvala svim stanovnicima Zagrebačke županije što nam pomažu u brizi i očuvanju ove posebne vrste.T
Najnovije vijesti
-
GLAVNE TEME
U SRBU SE VELIČA ETNIČKO ČIŠČENJE NAD VLASTITIM NARODOM
-
INFO BIRO
U MADRIDU 2 MILIJUNA LJUDI NA DOČEKU FURIJE
-
AKTUALNI KOMENTAR
NARODNI HEROJ NIJE OPĆA BEZVREMENSKA OZNAKA
-
AKTUALNI KOMENTAR
PROVOKACIJE U JELOVCU KOD PRIJEDORA
-
PRIČA
PEČARIĆ: MUZEJ U WANSEEU SPOMINJE SAJMIŠTE U BEOGRADU, A NE JASENOVAC
-
INFO BIRO
TRUMP URUČIO PEHAR ŠPANJOLSKOJ
