MANDŽUKIĆ ZABIO EMPOLIJU, A KALINIĆ SAMPDORIJI

9. studenoga, 2015.

0000000000462173_420_280_cut
Juventus je slavio na gostovanju kod Empolija, a strijelac pogotka koji je torinskoj momčadi donio poravnanje bio je Mario Mandžukić. Gosti su bili bolji s 3:1, drugi pogodak postigao je Patrice Evra, a treći Paulo Dybala.
Juventus je preokretom stigao do pobjede od 3:1 u gostima kod Empolija i tako upisao svoju treću pobjedu u posljednjih četiri utakmice. Empoli je poveo u 19. minuti susreta. Nakon kratkog dodavanja Riccardo Saponara presjekao je loptu te je dodao do Massima Maccaronea koji preciznim udarcem s dvadesetak metara loptu posprema u mrežu za vodstvo domaćeg sastava.
13 minuta kasnije Juventus je stigao do poravnanja rezultata. Juan Cuadrado je ubacio loptu u šesnaesterac, a Sami Khedira glavom skrenuo ju skrenuo do Marija Mandžukića koji je postigao svoj drugi pogodak u ovogodišnjem izdanju Serie A.
Samo šest minuta kasnije Juventus je stigao i do preokreta. Cuadrado je ubacio iz kornera, a Patrice Evra glavom pogađa vrata domaćina za prednost gostujućeg sastava.
U 84. minuti nastala neobična situacija pred vratima Empolija. Paul Pogba je ubacio loptu u šesnaesterac do Stephana Lichtstneinera, njegov pokušaj brani vratar domaćina, lopta se odbija do Mandžukića koji pogađa stativu, da bi se ona ponovno odbila do igrača Juventusa, a Paulo Dybala konačno završava akciju Juventusa i postiže svoj peti pogodak u sezoni.
Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila rezultatom 3:1. Mandžukić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Marko Livaja susret pratio s klupu.
Fiorentina je u posljednjem nedjeljnom dvoboju Serie A gostovala kod Sampdorije i slavila s 2:0. Nakon što je Josip Iličić iz penala u prvom poluvremenu doveo goste u vodstvo, Nikola Kalinić povisio je nakon sat vremena na 2:0…
U gostima kod Sampdorije momčad Fiorentine je stigla do svoje devete pobjede u sezoni, a rezultat susreta bio je 2:0. U desetoj minuti Fiorentina stiže u prednost iz kaznenog udarca nakon što je Ervin Zukanović igrao rukom u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne je Josip Iličić za vodstvo gostujuće momčadi.
Do povećanje svoje prednosti Fiorentina je stigla u 58. minuti susreta. Iličić je ubacio loptu na peterac gdje Nikola Kalinić bez većih problema iz blizine pogađa vrata domaćina za svoj sedmi pogodak u sezoni. Ovom pobjedom Fiorentina je ponovno zasjela na vrh tablice s jednakim brojem bodova kao i Inter, ali boljom gol razlikom.