HRVATSKI SABOR KULTURE DODIJELIO PRIZNANJA

HRVATSKI SABOR KULTURE DODIJELIO PRIZNANJA

2. srpnja, 2019.

 

Odabrani autori, među kojima i Zdenka Čavić predstavili su svoje je radove na 38. susretu Hrvatskih zavičajnih književnika. Pohvaljenim i odabranim autorima predsjednica Povjerenstva Gordana Crnković Raunić i tajnik Hrvatskog sabora kulture Dražen Jelavić dodijelili su pohvalnice i priznanja za izabrane poetske i prozne radove Hrvatskog sabora kulture, a književnu svečanost uveličao je i nastup gitarista Tomislava Ferderbera.

Sve poznatija hrvatska književnica, Zdenka Čavić, izabrana je kako za poetsko, tako i prozno stvaralaštvo što govori o tome da podjednako dobro piše poeziju i prozu, što je na Susretu i valorizirano. „Ova mi priznanja puno znače“, rekla je, „jer u pripremi za tisak imam knjigu kratkih priča pod nazivom Niska crnih bisera, koja bi trebala biti objavljena do kraja studenog ove godine. Podupire me i grad Koprivnica, što me raduje i na čemu se zahvaljujem“. To će biti Zdenkina četvrta knjiga, a obzirom na njenu ljubav prema pisanju, iduće godine možemo očekivati novu.

Mladen Pavković T

23 komentara

Uskoči u raspravu
  1. TEREZA
    #1 TEREZA 19 svibnja, 2024, 16:50

    Dobre vijesti za mene i vas, zovem se TEREZA i moram vam ispričati kako sam doživjela ponudu kredita od 35,000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu što sam naišao na gospodina Harry Bryan, izvršnog direktora SMART LOAN FUNDS, imaju sjedište u Americi, a također djeluju u svim europskim zemljama. Dobio sam savjet kolege i savjetovat ću svima koji trebaju zajam da koriste njihove usluge kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte ([email protected]} WHATSAPP: {+385 91 560 8706} Brzo kontaktirajte danas i dobijte svoj zajam od njih na stopu od 3 %. Obećajte da ćete reći ljudima i podijeliti njegov dobar rad nakon što dobijete zajam.

    Odgovorite na ovaj komentar
  2. Anonimno
    #2 Anonimno 2 kolovoza, 2019, 22:48

    Sjećaš li se onog stola?Škripao je, a vani je padala ledena kiša….Vika se čula, a mi smo pjevali svoju pjesmu. U gradu bila je uzbuna.

    Odgovorite na ovaj komentar
    • Anonimno
      Anonimno 3 kolovoza, 2019, 11:50

      Ne obazirem se na gluposti, ne obazirite se ni vi. Glupana uvijek ima i bit će.Vaša literatura koju smo čuli i na saboru jako dobro zvuči, možda predobro. U tom grmu leži zec.

      Odgovorite na ovaj komentar
  3. Anonimno
    #3 Anonimno 31 srpnja, 2019, 18:13

    Čitam i ne mogu vjerovati.Pa ova gospođa iz Podravine spada u sam vrh podravskog pjesništva i literature. I točka.

    Odgovorite na ovaj komentar
  4. Anonimno
    #4 Anonimno 25 srpnja, 2019, 20:08

    …da mi je sjesti kraj nje…ha,ha. dečki ništ od toga,ona voli dekle, a prije prdicere.uh, što ste se dečki raspisali.

    Odgovorite na ovaj komentar
  5. Anonimno
    #5 Anonimno 25 srpnja, 2019, 14:10

    ha,ha,ha…

    Odgovorite na ovaj komentar
    • Anonimno
      Anonimno 30 srpnja, 2019, 07:04

      Ima ljudi koji svjesno i koji nesvjesno ne govore istinu. Pretvaraju se, do cilja. Treba ih na vrijeme otkriti i ukloniti.Bez trunkežalopojke.nije dovoljno samo prodavat bozu i umišljat da si najbolji,a ustvari pena od sapuniceeee. I mene su neke veslale,dok je išlooooo.

      Odgovorite na ovaj komentar
      • Anonimno
        Anonimno 31 srpnja, 2019, 07:26

        Rado čitam amaterske literarne pjesmuljke “književnica” koje kak veli Jelušička s tri zbirčice hoće biti pisci. Kad pišuo ljubavi pišu o sebi pa njihovi dragi misle da to pišu njima, ha,ha.

        Odgovorite na ovaj komentar
  6. Anonimno
    #6 Anonimno 25 srpnja, 2019, 13:28

    Ništa se ne uzbuđuj draga Zdenkica.Skupa smo nastupale i družile se. Valda ne mislim da si ti jednina među nama svetica. Ti budeš daleko došla. Kvalitetom.Kad se vidimo na saboru?A kad Ludbregu?Tu imadeš dosta obožavatelja.

    Odgovorite na ovaj komentar
  7. Anonimno
    #7 Anonimno 24 srpnja, 2019, 23:40

    Kaj ne ćitaš portal Kvaka tam objavljuje. lijepe pjesme.Ona je ljubavni lirik.Mi koji u Ludbregu nekaj pišemo je znamo.Al se preveč rivle.Forsira ju ovaj K. iz našeg kraja. Hoče puno, a zaslužuje malo.Pjesnici su stvarno čuđenje u svijetu.

    Odgovorite na ovaj komentar
  8. Anonimno
    #8 Anonimno 22 srpnja, 2019, 00:46

    Još nisam čula da žena ima kakvu značajnu nagradu za pjesništvo ili što drugo.A možda ima.Još nije “priznata” al ima vremena, nadam se.

    Odgovorite na ovaj komentar
  9. Anonimno
    #9 Anonimno 18 srpnja, 2019, 06:49

    Gđa.Čavić, kad ćete opet imati predstavljanje u Zagrebu. Bila sam u Saboru kulture, zadnji put. Zaslužujete više pozornosti.

    Odgovorite na ovaj komentar
  10. Anonimno
    #10 Anonimno 3 srpnja, 2019, 20:16

    Ko je pak ova?

    Odgovorite na ovaj komentar
  11. Anonimno
    #11 Anonimno 2 srpnja, 2019, 22:15

    Samo naprijed. Čekamo tvoju knjigu. Dobra si u pjesmama, a da vidimo i te prozne radove.To je malo teže.

    Odgovorite na ovaj komentar

Vaši podaci su zaštićeni!Vaša e-mail adresa neće biti objavljena niti prenesena na nekog drugog.

*

code