SOSA USOSIO HSV

2. lipnja, 2023.

Nogometaši Stuttgarta na domaćem su terenu s visokih 3:0 nadjačali Hamburger SV u prvoj utakmici doigravanja za mjesto u Bundesligi, a Borna Sosa u skladu sa svojom momčadi odigrao je izvanrednu partiju. Hrvatski reprezentativac u dva se navrata upisao u asistente ubačajima iz kuta, pa je Stuttgart čak i uz promašeni penal napravio veliki korak prema glavnom cilju, što je održati status prvoligaša. Sosa je odigrao cijeli susret, a HSV je od 69. minute brojao igrača manje nakon isključenja Anssija Suhonena.

Konstantinos Mavropanos upisao se u strijelce već u prvoj minuti, a Borna Sosa mu je asistirao. Hrvatski reprezentativac zadužen je za izvođenje prekida, što je još jednom donijelo lijep scenarij njegovoj momčadi. Sosa je iz kornera ubacio loptu na 10-ak metara od suparničkog gola, a grčki branič bio je najviši u skoku i zatresao mrežu vratara Daniela Heuera Fernandesa.

Stuttgart je relativno brzo imao savršenu priliku za udvostručenje vodstva. U 27. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćine, no Serhou Guirassy nije uspio savladati gostujućeg vratara.

Na predah su Sosa i društvo otišli s minimalnom prednosti, a već do 54. minute na semaforu je stajalo 3:0 u korist Stuttgarta. Josha Vagnoman povisio je vodstvo u 51. nakon asistencije Enza Millota, a tri minute kasnije kreće već viđena scena – Sosa dolazi do korner zastavice i precizan ubačaj pretvara se u drugu asistenciju Vatrenog, ovaj put Guirassy je bio najviši u skoku i iskupio se za promašeni kazneni udarac.