PRVA SVJETSKA MEDALJA ZA BH I JUNIORSKI REKORD EUROPE

18. prosinca, 2021.

Petnaestogodišnja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ispisala je historiju osvojivši broznanu medalju na Svjetskom seniorskom prvenstvu u malim bazenima, a tom prilikom postavila je juniorski rekord Evrope.

Pudar će današnji dan pamtiti zauvijek. Mlada bh. plivačica je ostvarila senzacionalan uspjeh osvojivši treće mjesto u seniorskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu, a o kakvom se uspjehu radi dovoljno govori podatak da je postavila novi juniorski rekord u Evropi.

Vrijeme 2:04.88 najbrže je ikad za jednu juniorku u Evropi, a posebno impresivno djeluje da je to izvela u seniorskom natjecanju, a ne u nadmetanju s juniorkama. Prethodni rekord bio je 2:05.41.

Lana Pudar je iz Mostara grada koji nema oluimpijski bazen.