PARAGA NA INTERLIBERU

PARAGA NA INTERLIBERU

9. studenoga, 2023.

Nakon što se dugo vremena nije pojavljivao u javnosti Dobrislav Paraga napokon prekida šutnju. Zadnjeg dana Interlibera, u nedjelju 12 studenoga, na pozornici Paviljona 7, od 18:00 do 18 i 45 sati, nekadašnji predsjednik HSP-a i vrhovni zapovjednik HOS-a pojavit će se na predavanju „Prikrivena grobišta i stratišta jugoslavenskih komunističkih zločina“ u organizaciji Centra za kreativno stvaralaštvo hrvatskih branitelja Gavran iz Gospića.

Uz Dobrislava Paragu o ovoj bolnoj temi govorit će i prof.dr.sc Josip Jurčević.

Doktor Josip Jurčević će toga zadnjeg interliberskog popodneva biti govornik u još četiri predstavljanja.

Od 17:00 do 17:30 sati zajedno dr.sc. Krešimirom Bušićem održat će se tiribina „Vukovarska bitka povijesno i identitetsko značenje“.

Od 17:30 do !8:00 najavljeno je predstavljanje knjige „Komunistički teror i mučeništvo crkve, djelovanje UDBE od 1941. -1991.“. Uz autora dr. Jurčevića o knjizi će govoriti i Željko Kekić.

Od 18:45-19:30 najavljena je promocija knjige doktora Jurčevića „Heroji Hrvatskog domovinskog rata“. Uz autora o knjizi i herojima će govoriti Damir Markuš i Stipe Mlinarić Ćipe.

Na kraju pred zatvaranje Interlibera zakazana je tema „Prvi hrvatski redarstvenik – 05/08/1990: Kako je UDBA stvorila Hrvatsku“ uz gospodina Jurčevića o ovoj temi govorit će i gospođa prof.dr.sc. Gabrijela Krmpotić Kos.

Dokotoricu Gabrijelu Krmpotić Kos i doktora Josipa Jurčevića,  Ivicu Filipovića iz Gavrana i glavnog urednika Tjedno.hr Dražena Stjepandića tijekom Interlibera svakodnevno možete sresti na štandu Centra Gavran iz Gospića i Portala Tjedno iz Zagreba u Paviljonu 7A. T