ŽIŽIĆ I ROŽIĆ ZABILI PO 15 KOŠEVA ZA CIBONU

14. listopada, 2013.

Cibona je slavila protiv mađarskog Szonloka 87:63 u susretu 3.kola ABA lige i tako došla do druge uzastopne pobjede. Gosti su bolje otvorili susret i poveli 6:2, a Vukovi su ubrzo uhvatili ritam i na krilima Andrije Žižića stigli do prednosti 21:16 na isteku prve četvrtine.

Zakucavanja Marka Jagodića – Kuridže i prvi službeni koševi Martina Junakovića odveli su Cibose do prednosti 29:19, a prvo poluvrijeme nakon trice Matta Janninga završava s prednošću 43:28.

Susret je definitivno prelomljen početkom treće četvrtine kada Cibona radi seriju 10:0 čime su nestale sve nade gostiju. Do kraja susreta bilo je i najvećih + 26 (81:55).

Cibonu su predvodili Žižić i Marin Rozić koji su ubacili po 15 koševa. Jerel Blassingame je dodao 14, a Janning 13 koševa. Kod gostiju Willie Warren je ubacio 15, a Oliver 14 koševa.

Trener Szolnoka Nenad Aščerić nakon susreta je kazao..“Cibona je potpuno zasluženo pobijedila.
Imali smo mnogo promašenih šuteva te dozvolili da primimo puno koševa. Moji igrači još valjda nisu spremni biti fokusirani 40 minuta na ovom nivou, a to se skupo plaća. Cilj nam je igrati bolji napad i tranziciju. Primili smo 16
koševa u tranziciji, što je jako puno za jednu utakmicu, a kamoli poluvrijeme. To je sve nedostatak fokusa, taktičke zrelosti. Našoj momčadi  podhitno treba jedan stranac. Naši ciljevi su ostvariti bolji rezultat nego prošle godine.”

”Danas smo za razliku od zadnja dva tjedna bolja momčad. Bilo je dobrih stvari. Naša obrana je dobila potvrdu što smo radili u Ljubljani. Što se tiče napada imali smo tranziciju i bolju igru na postavljenu obranu. Žao mi je što je na kraju mojim igračima popustila koncentracija. Napravili su dosta dobrih stvari pa neću cjepidlačiti. Moram reći da sam zadovoljan igračima koji su ulazili s klupe, a danas Kus nije ulazio jer je bila takva koncepcija. Moramo ostati čvrsto na zemlji jer Union Olimpija i Szolnok nisu kvaliteta Cedevite i Radničkog”… naglasio je trener Vukova Neven Spahija koji svoje misli okreće prema srijedi i prvom nastupu Cibone u Eurokupu protiv francuskog Le Mansa.