U VRNJAČKOJ BANJI HRVATSKE U-22 ODBOJKAŠICE IZGUBILE OD TURSKE

28. srpnja, 2016.

Dok hrvatski odbojkaški U-22 reprezentativci Europske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2017. igraju u Zagrebu, djevojke se nalaze u Vrnjačkoj banji gdje pokušavaju izboriti svoj plasman na Svjetsko prvenstvo.
Ždrijeb im je dao da prvu utakmicu igraju protiv reprezentacije Turske, koja je tradicionalno na vrhu sa svim dobnim kategorijama. Turska je pokazala svu svoju moć u ovom ogledu protiv Hrvatske i dosta jednostavno došla do pobjede u tri seta (25:18, 25:11, 25:16). Hrvatska je dobru igru pokazala samo u prvom setu i to do drugog tehničkog time-outa, ali nakon toga sve je išlo u korist Turske.

“Znali smo da su jedna od najboljih ekipa na ovom turniru. Ponekad smo mogli igrati na njihovoj razini, ali u nekim drugim trenucima mi jednostavno nismo mogli pratiti njihov tempo. Napravili smo previše servis grešaka, a kao rezultat toga utakmica se nije mogla dobiti”, nakon utakmice izjavio je izbornik Miroslav Aksentijević. T