U subotu, 27. rujna, je na terenu Hrvatskog nogometnog kluba SV Hajduk Wiesbaden u Kloppenheimu, gradskoj četvrti Wiesbadena održan veliki regionalni susret ministranata Rajnsko-majnskog područja. Susret je okupio više od 150 ministranata iz sedam hrvatskih katoličkih misija.
Ova inicijativa rezultat je odluke donesene na regionalnoj sjednici hrvatskih katoličkih zajednica Rajnsko-majnskog područja. Naime, na prijedlog fra Kristijana Montine, župnika Hrvatske katoličke župe Wiesbaden i glasnogovornika hrvatskih katoličkih zajednica Rajnsko-majnskog područja donesena je odluka da se Susret održi u Wiesbadenu, a domaćin je nogometni klub SV Hajduk Wiesbaden.
Sudjelovali su ministranti iz misija u Wiesbadenu, Mainzu, Frankfurtu, Rüsselsheimu, Gießenu, Darmstadtu i Würzburgu. Svi su došli u pratnji voditelja svojih katoličkih župa, misija i zajednica i časnih sestara.
Program je započeo svečanom svetom misom pod vedrim nebom, koju je predvodio fra Ivan Penava, voditelj Hrvatske katoličke misije Würzburg.
U kratkoj, ali nadahnutoj propovijedi, prilagođenoj djeci, fra Ivan je naglasio važnost predanja Kristu.
– Kad se predamo u Isusove ruke, sve dobiva smisao. S njim sve postaje važno – poručio je okupljenim ministrantima fra Ivan Penava.
Misu je glazbeno uveličao Gabrijel Martinović, glazbeni suradnik iz Hrvatske katoličke župe Frankfurt, čije je muziciranje dodatno pridonijelo molitvenom i svečanom ozračju.
Nakon mise, uslijedio je zajednički objed, koji je bio prilika za međusobno upoznavanje, razgovor i zajedništvo u opuštenoj atmosferi.
IZVOR: www.fenix-magazin.de T

Još nema komentara
Uskoči u raspravuNema komentara!
Počnite s raspravom.