REAKCIJE NAKON VELIKE POBJEDE NAD ARSENALOM

17. rujna, 2015.

“Dugo nije bilo tako sretnih i zadovoljnih lica u Maksimiru. Oko 18 tisuća gledatelja ovacijama je ispratilo igrače Dinama…”- u jutarnjoj kronici Hrvatskog radija javljao je reporter. Evo još nekih reakcija i medijskih napisa nakon velike pobjede igrača Zorana Mamića.

Bandićeva čestitka

U povodu pobjede zagrebačkog Dinama nad Arsenalom u Maksimiru gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić igračima, trenerima i vodstvu GNK Dinamo uputio je čestitku u kojoj među ostalim stoji:
“Sjajan početak lige prvaka! Izvrsna predstava i fenomenalan rezultat, pobjeda protiv iznimno teškog protivnika i izrazitog favorita, londonskog Arsenala. Svim igračima, trenerima i vodstvu kluba od srca čestitam i vjerujem da je ova pobjeda početak jedne lijepe dinamove priče u najprestižnijem klupskom natjecanju u svijetu.Ona je plod htijenja, borbenosti i nogometnog umijeća, plod želje da se kvaliteta potvrdi i u najjačoj međunarodnoj konkurenciji. Kao navijač, počasni predsjednik kluba i gradonačelnik s nestrpljenjem isčekujem nove utakmice, dobar nogomet i rezultate kojima ćemo se svi ponositi.Sretno!”

Reakcije u susjedstvu

“Veliko iznenađenje u grupi F priredio je tim Dinama iz Zagreba koji je u Maksimiru rezultatom 2:1 porazio Arsenal. Strijelci za Modre bili su Pivarić i Fernandes, dok je čast Arsenala spasio Theo Walcott. U domaćem timu nije bilo Armina Hodžića koji je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.”- objavio je portal Klix.ba
“Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:1 u prvom kolu Grupe F Lige šampiona, i tako posle 16 godina zabeležili trijumf u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Dinamo je od početka meča zaigrao bez straha pred velikim rivalom i sa mnogo energije je pritiskao tim iz Londona i konačno je poveo u 24. minutu, kada je Josip Pivarić snažno šutnuo pored odsutnog Matjea Debišija, a njegov udarac zakačio Aleks Okslejd-Čemberlejn, i tako zvanično bio strelac za domaćina. Stvari za Arsenal su krenule još gore do kraja poluvremena, pošto je Olivije Žiru nepotrebno dobio dva žuta kartona, tako da je londonski tim ostao sa 10 igrača. Žunior Fernandes je stavio tačku na ovaj meč već u 58. minutu, kada je posle kornera bio najviši u skoku i glavom smestio loptu u mrežu za 2:0. Nadu Arsenalu doneo je Tio Volkot, koji je u igru ušao u 65. minutu, da bi u 79. iskoristio sjajan pas Aleksisa Sančesa i smestio loptu u mrežu za 2:1. “Tobdžije” su nakon toga počele da napadaju, ali se Dinamo odbranio, a u petom minutu nadoknade vremena je mogao da postigne još jedan gol, kada je šut 18-godišnjeg Anta Ćorića David Ospina sjajno odbranio. Dinamo je poslednji put slavio u Ligi šampiona u septembru 1999. godine, kada je pobedio Šturm iz Graca sa 3:0. Nakon toga je pretrpeo 13 poraza i zabeležio je dva remija. Bajern je u drugoj utakmici Grupe F pobedio u gostima Olimpijakos sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Tomas Miler, u 52. i 90. minutu iz penala, dok je Mario Gece postigao gol u 89. minutu.”- odmah poslije završenih utakmica izašlo je na internetskom izdanju beogradskog Kurira.

Prva pobjeda nad engleskim klubom

“Dinamo Zagreb se posle 2012. vratio u Ligu šampiona i već na startu uspeo je da nanese bolan poraz Arsenalu, a već u 25. minutu počela je agonija “tobdžija”. Nakon šuta Pivarića lopta se odbila od Čemberlena u mrežu, a Žiru je lošu realizaciju “krunisao” crvenim kartonom malo kasnije, za potpuni revolt gostujućih navijača.
Gol je Arsenal dao samo iz ofsajda, poništen je Ozilu jedan, dok su se pred golom Ospine ređale šanse, Sudani ih nije realizovao, no Fernandez jeste u 58. minutu posle kornera. Bio je primoran Arsen Venger da osveži tim, ubacio je Kokelana, Kembela i Volkota, koji je pobegao odbrani i vratio nadu očajnim gostima da mogu izbeći bar poraz.
Bilo je to kratkog daha, Arsenal Venger neće po lepom pamtiti početak 19. sezone u Ligi šampiona, čime je prestigao legendarnog šefa Mančester junajteda, Aleksa Fergusona.” Dinamo ispisao istoriju
“Zagrepčani su prvi put u Evropi pobedili englesku ekipu, a ujedno su prekinuli niz od čak 15 utakmica Lige šampiona bez trijumfa. Poslednja je zabeležena davne 1999. godine.” -objavio je beogradski Blic.
Od vodećih beogradskih internetskih medija samo Večernje novosti/ www.novosti.rs u četvrtak u jutarnjim satima nisu objavile ništa o velikoj pobjedi Dinama.T