POVIJESNI NASTUP ODBOJKAŠA ROVINJA

15. studenoga, 2012.

20 1big

Povijesni nastup odbojkaša Rovinja u europskim natjecanjima, igran u ispunjenoj rovinjskoj Valbruni protiv bjeloruskog suparnika, trajao je nešto manje od dva sata. Toliko je vremena bilo potrebno iskusnijim gostima da u četiri seta svladaju impresionirane Rovinjce u prvom susretu 2. kola Challenge Cupa, uzvrat kojega će u Bjelorusiji biti već u utorak.

Rovinjci će na put za Bjelorusiju autobusom krenuti odmah nakon subotnjeg gostovanja u Sisku.

Pokušali su domaćini u četvrtom setu okrenuti vodu na svoj mlin, ali bezuspješno. Bjelorusi su tada već čvrsto držali sve konce igre u svojim rukama stekavši velikih sedam poena prednosti već sredinom seta (14:7). Vidjevši da se poraz ne može izbjeći dao je u završnici seta trener Ivanić priliku svim igračima da osjete čari nastupa u europskim natjecanjima. Tako su u svom prvom nastupu u Europi odbojkaši Rovinja osvojili jedan set.

Rovinj – Komunalnik 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 19:25). Nešto manje od dva sata bilo je potrebno iskusnijim gostima da u četiri seta svladaju impresionirane Rovinjce. Uzvrat u utorak u Bjelorusiji

Prvi susret 2. kola Challenge Cupa. Dvorana Valbruna. Gledatelja: 800. Suci: Marev Chavdar (Bugarska), Dimachi Florin (Rumunjska).

ROVINJ: Arapović, Brajković, Mikša, Nikačević, Demirović, Kuhar, Jovanović, Šošić, Išek, Hrelja (L), Peršić (L), Ivanković.

KOMUNALNIK: Furman, Murashka, Misiyuk, Zhehzdryn, Marhol, Abukhovich, Iecelnieks, Kitun, Kurash, Barodzich, Zabarouski (L).