9000 TRKAČA NA ZAGREBAČKOM MARATONU

8. listopada, 2012.

zagrebacki maraton naslovna

Znak za start pucnjem iz pištolja označila je Blanka Vlašić. Oko 9000 trkača sudjelovalo je na 21. Zagrebačkom maratonu koji se na ulicama glavnog grada trčao u nedjelju 7. listopada. Među brojnima iz zemlje i inozemstva po peti put zagrebački maraton je istrčao i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić.

Kenijci Wycliffe Kipkorir Biwot te Elishe Kiprotich Sawea bili su najbrži na 21. izdanju Zagrebačkog maratona.

Kipkorir Biwot istrčao je maraton za 2:25.09, a njegov sunarodnjak ostvario je minutu i 21 sekundu slabije vrijeme. Do trećeg je mjesta dotrčao ruski predstavnik, Ilija Ilijev.

Najbolje plasirani hrvatski natjecatelj je Drago  Paripović, na četvrtom mjestu.

Ženski je maraton osvojila Ana Subotić iz Srbije, dok su drugo i treće mjesto osvojile Hrvatice, Marija Vrajić i Nikolina Šustić.

U polumaratonu je također slavio Kenijac, David Kipkoech Ndusu, a žensku konkurenciju “pokorila” je Zsofia Erdelyi iz Mađarske.

U utrci građana pobjedu je kod muškaraca odnio Jan Samide iz Slovenije, a kod žena Zagrepčanka Nikolina Hrelec.

Maraton  se trčao 42, polumaraton 21, a utrka za građane pet kilometara. Start i cilj su, već uobičajeno bili na Trgu bana Jelačića. T