HHO O 14. KOLU PRVE HNL

28. listopada, 2013.

rijeka-protiv-zadra-nastavlja-lov-na-dinamo-istra-na-lokose-504x335-20131039-20131003200006-0d400c3b941341adb78a166d96e2597e

Promatrači HHO-a pratili su u okviru projekta “Prevencija na navijačkog nasilja, utakmice 14. kola Prve HNL i zabilježili sljedeća događanja.

HNK Hajduk -NK Lokomotiva  3: 1

Utakmica je odigrana u Splitu na stadionu Poljud 26. listopada  pred oko 17.000 gledatelja od kojih je bilo blizu 4.000  pripadnika Torcide (navijači HNK Hajduk), koji su ovom priliko obilježili 63. godišnjicu osnivanja.

Još prije početka utakmice, nezadovoljni time što će utakmicu suditi Bruno Marić, navijači su mu, prilikom izlaska na teren, skandirali „Cigane, Cigane“  i “Jebo te Mamić“. Napominjemo, da je prema ocjeni nogometnih stručnjaka, medija i Hajdukova stožera, sudac Marić odlično vodio utakmicu.

U 12. minuti Torcida u dva navrata skandira „HNS pederi, nogomet ste sjebali!“, a potom „Jebo vas Mamić!“

U 15. minuti Torcida, smještena na sjevernoj tribini, skandira „HNS pederi, nogomet ste sjebali!“ a priključuje im se i istočna tribina.

Torcidini navijači prvu baklju pale u 29. minuti, a drugu u 35-oj. Dvije minute kasnije, u 36. i 37. minuti, Torcida u dva navrata skandira „HNS pederi, nogomet ste sjebali!“, a zatim slijedi „Šukeru Turčine, napuši se kurčine“ i „Jebo vas Mamić“. U 38. minuti Torcida pali 4 baklje, zatim u 40-oj tri, i u 41-oj dvije baklje.

U 63. minuti slijedi prava bakljada. Upaljeno je oko petnaestak baklji, te 8-10 dimnih bombi različitih boja. U 67. minuti slijedi još jedna baklja, a u 92.Torcida skandira „Gazi gazi purgere!“.

NK Osijek – HNK Rijeka 1 : 3

Utakmica je odigrana u Osijeku na stadionu u Gradskom vrtu 27. listopada  pred oko oko 3.000 gledatelja među kojima je bilo 70-80 pripadnika Armade (navijačka skupina HNK Rijeka), koji su na stadion ušli bez predviđenih vaučera, direktnom  kupnjom ulaznica, te oko 150 članova Kohorte (navijačka skupina NK Osijek).

Još prije prvog sučevog zvižduka, Armada i Kohorta zajednički skandiraju „HNS pederi, nogomet ste sjebali“. Armada potom uzima na metu policiju i uzvikuje „Hrvatska policija, mito i korupcija“, a Kohorta u 15. minuti pjeva „Jebemo, jebemo HNS“, na što Armada odgovara s „HNS pederi, nogomet ste sjebali“. Kohorta u 17. minuti skandira „Mamiću Cigane, odlazi iz Hrvatske“. Do kraja poluvremena uglavnom obje skupine skandiraju „HNS pederi, nogomet ste sjebali“(24., 37. i 43. minuta), a u 39. Armada još jednom skandira „Hrvatska policija, mito i korupcija“.

U drugom poluvremenu Kohorta opet u 56. minuti pjeva „Jebemo, jebemo HNS“ i pale nekoliko baklji (3-4), a u 58. minuti i Armada i Kohorta skandiraju „HNS pederi, nogomet ste sjebali“. U 60-oj Armada pali 4-5 baklji.  Svoje navijanje obje skupine u zadnjim minutama zaključuju skandiranjem „HNS pederi, nogomet ste sjebali“.

GNK DINAMO -NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 4: 1

Utakmica je odigrana je u nedjelju, 27.listopada u 15.00 sati na stadionu  Maksimir pred oko 3.500  gledatelja među kojima je bilo nekoliko stotina Bad Blue Boysa (skupina koja sebe naziva navijačima GNK Dinama).

U 26. minuti utakmice BBB aktivira 3-4 baklje koje padaju na tartan stazu, a u 41. minuti skandiraju „Mamiću Cigane, odlazi iz svetinje!“. Tri minute kasnije poruka vodstvu HNS-a usklicima  „HNS pederi, nogomet ste sjebali!“.

U drugom poluvremenu, u 71. minuti, opet  2-3 baklje koje su bačene na tartan, a, nakon toga, u 73.minuti opet se skandira “ Mamiću Cigane, odlazi iz svetinje!“.  Pred kraj utakmice, u 84. minuti BBB uzvikuju „HNS pederi, nogomet ste sjebali!“, da bi u 85. minuti završili skandiranjem „Pušite kurčine!“.