Saobraćajna nekultura i kršenje propisa ne predstavlja ništa novo na cestama u BiH, ali slučaj zabilježen u Mostaru pokazuje koliko su pojedini vozači zapravo nesavjesni.
Naime, na fotografiji koju je portalu Klix.ba poslao čitatelj jasno se vidi kako je vozač automobila seat pokušao preći preko Starog mosta.
U MUP-u Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) nisu obaviješteni o ovom slučaju, a dežurni operativni je za Klix.ba kazao da je saobraćaj za vozila u starom dijelu Mostara strogo zabranjen te da se radi o pješačkoj zoni.
Podsjećamo, Stari most u Mostaru je nacionalni spomenik pod zaštitom UNESCO-a. To je ujedno i jedna od najpoznatijih građevina BiH u svijetu, kojom godišnje prođu desetine hiljada turista.
IZVOR:www.kliks.ba T
Najnovije vijesti
-
INFO BIRO
ROMAN O JASKI
-
KULTURNI ŽIVOT
KORUGA: DRUGAČIJI „ZAGREBAČKI SOLISTI“ PREDVOĐENI GUYOM BRAUNSTEINOM
-
INFO BIRO
ZA PROSJEČNU PLAĆU MOŽE SE KUPITI VIŠE GPRIVA NEGO 2014.
-
PRIČA
PRVI HRVATSKI DOMOVINSKI RATNI FILM „U OKRUŽENJU“ SNIMLJEN JE ZA 10 TISUĆA MARAKA
-
GLAVNE TEME
PAVKOVIĆ: BRANITELJI, PROBUDITE SE, STIGLO JE PROLJEĆE
-
INFO BIRO
DONACIJA ZA PALESTINSKE CIRKUSKE UMJETNIKE

