PETI GOL NIKOLE KALINIĆA U SCUDETU, BROZOVIĆ POGODIO STATIVU

19. listopada, 2015.

m1
U derbiju osmoga kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je pobijedio Fiorentinu 2:1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.
Bio je to njegov peti ligaški pogodak, a više od njega postigli su tek napadači Napolija Gonzalo Higuain i Lorenzo Insigne te napadač Sampdorije Eder, sva trojica po šest pogodaka.

Napoli je poveo u 46. minuti golom Insignea, a Kalinić je izjednačio u 73. minuti. Samo dvije minute poslije Gonzalo Higuain je doveo domaćine u novu prednost, a zatim se pokazalo i do tri boda.

Kalinić i Milan Badelj su odigrali cijeli susret za Viole, a Ante Rebić nije ulazio u igru. Nije nastupio ni Ivan Strinić za Napoli.
Derbi igran u večernjim satima na San Siru izmeđi Intera i Juventusa završio je bez pogodaka 0:0.Kod Intera je najbolju priliku imao hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji je u 29. minuti uzdrmao vratnicu, a okvir gola pogodili su i gosti. Sami Khedira je u 69. minuti s pet-šest metara pogodio stativu. Brozović je za Inter odigrao cijeli susret, baš kao i Ivan Perišić. Mario Mandžukić se oporavio od ozljede i zaigrao je za Juventus posljednjih 20 minuta.T