DINAMO U PULI SLAVIO IZ JEDANAESTERCA

5. kolovoza, 2012.

sammir dinamo zagreb

Dinamo je u središnjem subotnjem dvoboju 3. kola MAXtv Prve lige slavio s 1:0 na gostovanju u Puli, dok su u Vinkovcima Cibalia i Inter rezultatom 1:1 pobijedili bodove

U siromašnoj predstavi, ali i dobroj atmosferi pred 6000 domaćih navijača, Dinamo je pobijedio Istru 1-0 pogotkom Sammira iz jedanaesterca

Nagovještaj onoga kako će izgledati Dinamova igra kad ode Milan Badelj dobili smo na stadionu Aldo Drosina u Puli. Dinamov trener Ante Čačić iz momčadi je izostavio nekoliko igrača koje, za pretpostaviti je, čuva za uzvrat protiv Sheriffa: osim Badelja, u momčadi nisu bili ni Pivarić, Calello, Tonel i lakše ozlijeđeni Kovačić.

Dinamo je počeo u svom već prepoznatljivom stilu, što znači da je muku mučio sa spajanjem više od dva dodavanja. Ante Čačić na teren je poslao klasičnu takozvanu ‘razbijenu’ formaciju u kojoj se kreacija mogla očekivati samo od Sammira: Ademi i Pokrivač igrali su defenzivne vezne, Leko je opet bio na desnoj strani veznog reda, a Rukavina na lijevoj. Kapetansku vrpcu ponio je Sammir…

Dinamo je bio prilično agresivan u obrambenoj fazi igre i radio dosta prekršaja, a u napadačkoj je lopta dosta sporo putovala i teško dolazila do Rukavine, odnosno Beqiraja. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su preuzeli inicijativu i u 18. minuti su imali vrlo izglednu priliku – šutirao je Križman, a Kelava je izbio loptu u korner.

No onda je u 25. minuti Pokrivač nabacio u šesnaesterac Istre, netko je igrao rukom ispred Šimunića i dosuđen je jedanaesterac. Kapetan Sammir zabio je za 0-1.

U drugoj subotnjoj utakmici, Cibalia i Inter podijelili su u izjednačenoj igri bodove. Gosti su poveli u 57. min T