BUNDEKFEST ZA CIJELU OBITELJ

BUNDEKFEST ZA CIJELU OBITELJ

8. rujan, 2013.
Print Friendly, PDF & Email

 

Street-workout
Koncerti Novih fosila, Massima, Teške industrije,Zlatka Pejakovića, Sandija, Baruna…

Napisla: Kora Dilić

Drage Zagrepčanke i Zagrepčani, dragi sugrađani,
pozivam vas na Bundekfest, jedinstven zagrebački festival u prekrasnom ambijentu našeg Bundeka.
Budite večeras u 20 sati dio nezaboravne atmosfere, druženja uz  bogat program, i ugodnu glazbu Baruna  i svakako ne propustite prijenos večerašnje utakmice reprezentacija Hrvatske i Srbije na velikom ekranu.
Vjerujem da ćemo svi zajedno uživati i, naravno, radovati se dobrom rezultatu vatrenih.
Vidimo se večeras na Bundeku”-tim se riječima gradonačelnik Milan Bandić obratio sugrađanima uoči otvaranja ovogodišnjeg Bundekfesta.
Jesenski festival kulturno-umjetničkog stvaralaštva grada Zagreba Bundekfest 2013 započeo je u petak, 6. rujna, uz bogatu kulturnu, obrazovnu i gastronomsku ponudu na prostoru poznatog zagrebačkog jezera Bundek. Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić na otvaranju je s centralne pozornice pozvao sve Zagrepčane i njihove goste da na Bundek povedu cijelu obitelj i uživaju u besplatnim sadržajima. Također, gradonačelnik je naglasio da će na prostoru Bundekfesta kroz dvije godine otvoriti najveći vodeni park  u ovom dijelu Europe!

 

CJELODNEVNI PROGRAM

Piše: Kora Dilić

Valja svakako naglasiti da je cjelodnevni program otvorenja drugog izdanja Bundekfesta započeo još u ranim poslijepodnevnim satima Festivalom mladih i performansom Street workout saveza i Kluba ritmičke gimnastike, a nastavio se dječjim radionicama koje se održavaju u suradnji s Centrima za kulturu s područja Grada Zagreba i zanimljivim demonstracijama jedriličarstva, raketarstva, balonaštva, zmajarstva i padobranstva koje su izvodili članovi udruga Zajednice tehničke kulture.  Članovi Balon kluba Zagreb koji čine hrvatsku reprezentaciju u letenju balonima na vrući zrak, plijenili su na centralnoj livadi Bundeka pažnju velikim balonom s grbom Grada Zagreba, a oni najhrabriji odlučili su se i provozati balonom iznad jezera Bundek!
Nije izostao ni etno program Bundekfesta koji se u suradnji sa Zajednicom folklornog  amaterizma ZAFAZ tijekom svakoga dana festivala odvija na glavnoj pozornici, a u sklopu otvorenja predstavio je bogatstvo hrvatske folklorne tradicije nastupima KUD-ova Horvati i Oreč, a za svečanu atmosferu u svojim posebnim odorama brinuli su i Kuburaši iz Marije Bistrice i Kravat pukovnija.
Turistička zajednica Grada Zagreba nadovezala se sa svojim atraktivnim programom „Zagrebački vremeplov“ s kostimiranim likovima iz povijesti grada Zagreba koji su prošetali oko jezera Bundek i oduševili okupljene.
Večer prvog dana Bundekfesta završila je u sjajnoj navijačkoj atmosferi i uz skandiranje mnogobrojnih okupljenih navijača  i uz podršku Udruge navijača „Uvijek vjerni“, a završnicu fešte okrunio je nastup grupe Baruni.
Cjelokupni program ovogodišnjeg Bundekfesta iz dana u dan  predviđa brojne interaktivne sadržaje prilagođene svim generacijama!
Dio cjelokupnih programa po danima donosimo u prilogu:

 SUBOTA 07.09.
 
 POZORNICA BUNDEKFEST:

 
11.00 do 13.00         PROGRAM ZA DJECU       
          KUD DRAGUTIN DOMJANIĆ VUGROVEC  |  KLINCI S RIBNJAKA  |  KUD SIJAČ LUČKO (DFS)       
                  
 17.00           FESTIVAL MLADIH       
          DJ Jan Becele (Trip to Zion)  |  KRG Zagreb |  Bastet  centar orijentalnog i trbušnog plesa Cleopatra trbušni ples       
                  
 18.00          ETNO PROGRAM       
          KUD KLAS  |  KUD VALENTINOVO  |  KUD SIJAČ LUČKO  |  KUD SVETA ANA ODRANSKI OBREŽ       
                  
 20.00          U DOBROM DRUŠTVU       
          ZLATKO PEJAKOVIĆ  |  SANDI CENOV    
 
DJEČJE IGRALIŠTE

 
11.00         ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA       
           Kazališna predstava za djecu  “UMIŠLJENA MIŠICA”       
                  
11.00 – 13.00         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu Trešnjevka – Likovna radionica za djecu
Pučko otvoreno učilište – Tkanje na tkalačkom stanu | Rad na lončarskom kolu | Foto radionica: “Portreti i ulična fotografija”| Kao na moru ( ili u lavoru) | Gitaristička radionica
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad – Zagrebački kit
Narodno sveučilište Dubrava – Mala škola primjenjene umjetnosti
Centar za kulturu Novi Zagreb – Likovna maštaonica | Priča u tri kadra
Kulturni centar Peščenica – Likovno-lutkarska rad. “Snaga vjetra”| Plesna radionica “Body&mind”       
                  
12.00         DJEČJE KAZALIŠTE  DUBRAVA       
          Kazališna predstava za djecu „Povuci potegni”       
                  
17.00 – 19.30         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu Trešnjevka – Dramski studio TNT za srednjoškolce | Dramski studio TNT za studente i odrasle
Pučko otvoreno učilište – Gitaristička radionica     

PUNKTOVI

 
15.00 – 20.00         ZAGREBAČKA  ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE       
          Postavljanje i demonstracija podizanja balona
Polet paraglajdera  
Zmajada  
Vožnja automodela na daljinsko upravljanje
Prezentacija jedrilica klase Optimist na jezeru Bundek
Jedrenje na dasci       
                  
17.00 – 21.00         FESTIVAL MLADIH       
          Konfucijev institut radionica kaligrafije |   Tai chi  |   KRG Zagreb gimnastika s vrpcom  |  Capoeira   |   Street workout  |  Monocikli  |  Yoga  |   Frizbi klub  |  Origami radionica    

 NEDJELJA 08.09.
 
 POZORNICA BUNDEKFEST:

 
11.00 do 13.00         PROGRAM ZA DJECU       
          DJ ZBOR KIKIĆI, TIN ZBOR „Genijalci” , Dječje društvo „PLESNI KRISTALI”       
                  
 17.00           FESTIVAL MLADIH       
          DJ – DINA (DirtyBeatz)  |  Tri slavuja (Tri bulbula)  |  VILE i vilinski ples  Studio D Y’vaine  |  Newton &the Isaacs – bend       
                  
 18.00          ETNO PROGRAM       
          KUD MIČEVAC  |  I KOMIN SNJEŽANIN  |  HKPD BOSILJAK ČUČERJE       
                  
 20.00          U DOBROM DRUŠTVU grupe FLASHBACK   i   NEW YORK       
          JURA STUBLIĆ I FILM  |  MARIJAN BAN I DIKTATORI    
 
DJEČJE IGRALIŠTE

 
11.00         ŠARENI SVIJET       
           Zabavno glazbena predstava “OD UNUKA DO DJEDA – OBITELJSKA ABECEDA”       
                  
17.00 – 19.30         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu Trešnjevka – Dramski studio TNT za osnovoškolce | Dramski studio TNT /odrasli i djeca/ | Dramski studio TNT – lutkari
Centar za kulturu Novi Zagreb – Likovna maštaonica | Priča u tri kadra
Kazalište Tvornica lutaka – Radionica izrade mini kazališne scenografije        
                  
18:30         ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA       
          Umišljena mišica    
 
PUNKTOVI

 
10.00 – 20.00         ZAGREBAČKA  ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE       
           Politehničke radionice za djecu        
                  
17.00 – 21.00         FESTIVAL MLADIH       
          Konfucijev institut radionica kaligrafije |   Tai chi  |   KRG zagreb gimnastika s vrpcom  |  Capoeira   |   Streetworkout,|  Monocikli  |  Yoga  |   Frizbi klub  |  Origami radionica       
                  
18.00 – 21.00         TZ GRADA ZAGREBA       
          Kostimirani likovi ZAGREBAČKI VREMEPLOV i LICITARKO    

 PONEDJELJAK 09.09.  –  DAN DALMACIJE
 
 POZORNICA BUNDEKFEST:

 
16.30 do 18.30         POSLIJE POSLA ANTISTRES PARTY       
          Karaoke, DJ Mario Kovač |  besplatne antistresne masaže  |  bogata gastro ponuda, posebni popusti – 29,00kn  |       
                  
 18.30          ETNO PROGRAM       
            KUD RUŽA PRIGORJA  |  KUD VEDAR OSMIJEH  |  KUD ŽUMBERČANI  |  MPZ PREČKO 50+       
                  
 20.00          U DOBROM DRUŠTVU – tamburaški sastav „KAO NEKAD ” i grupa “RUSWAJ”       
            COLONIA    
 
DJEČJE IGRALIŠTE

 
17.00         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu Novi Zagreb – Likovna maštaonica | Priča u tri kadra       
                  
18:00         OMNES ARTES       
          radionice – Čarobni pripravci gornjogradskih coprnica       
                  
18:30         ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA       
          Kazališna predstava za djecu „Umišljena mišica”    
 
ŠATOR ZAJEDNICE TEHNIČKE KULTURE

 
17.00 – 20.00         DANI TEHNIČKE KULTURE       
          Virtualno letenje i zrakoplovna informatika| Padobrani | Mala meteorološka radionica| Ispaljivanje raketa s padobranom |Automodeli na daljinsko upravljanje| SFera – društvo za znanstvenu fantastiku| Projekcije nagrađenih amaterskih filmova| Izložba fotografija| Zlatna dob osvaja računalo| Projekcija filma „Sisavac godine“| 100 godina Bože Težaka| O projektu ARISS| Uspostava radio veze s radiomaterima iz svijeta | Izložba jedrilica i jedrenje na suhom|  Nagrađene inovacije i susret s inovatorima | Izložba maketa i modela automobila, zrakoplova, brodova…| Radionica robotike| Radiokomunikacije na građanskom opsegu| Speleološke tehnike i oprema| Astronomski časopisi, posteri i karte, Promatranje Sunca teleskopom| Stolne strateške igre i minijature.       
                  
18.00 – 21.00         TZ Grada Zagreba       
          Kostimirani likovi ZAGREBAČKI VREMEPLOV i LICITARKO    

 UTORAK 10.09.
 
 POZORNICA BUNDEKFEST:

 
16.30 do 18.30         POSLIJE POSLA ANTISTRES PARTY       
          Karaoke, DJ Mario Kovač |  besplatne antistresne masaže  |  bogata gastro ponuda, posebni popusti – 29,00kn        
                  
 18.30          ETNO PROGRAM       
          FA VRAPČANCI  |  LG PETROVSKO ŠPOLJARI  |  KUD PRIGORSKI ZDENEC
Voditelji: Mirna Medaković i Vinko Štefanac       
                  
 20.00          U DOBROM DRUŠTVU – „Kužiš stari moj”       
          MASSIMO    
 
DJEČJE IGRALIŠTE

 
17.00 – 20.00         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu i film August Cesarec – Radionica zapadno afričkih ritmova ( djembe i dun dun bubnjevi)
Centar za kulturu i informacije Maksimir – organizira Glazbenu igraonicu
Kulturni centar Travno – Radionica izrade etno nakita
Centar za kulturu Novi Zagreb – Likovna maštaonica | Priča u tri kadra        
                  
18:30         GRADSKO KAZALIŠTE ŽAR PTICA        
          Kazališna predstava za djecu „Pavao i njegov glavao“    
 
ŠATOR ZAJEDNICE TEHNIČKE KULTURE

 
17.00 – 20.00         DANI TEHNIČKE KULTURE       
          Virtualno letenje i zrakoplovna informatika; Padobrani; Popravak i održavanje osobnih računala i elektronike; Automodeli na daljinsko upravljanje; Grunfove radionice; Izložba fotografija; Dobrodošle u ZRS; Serbus dragi Bundek; Projekcija filma „Sisavac godine“; Radionica „Igra svjetlosti“ ; Uspostava radio veze s radiamaterima iz svijeta; Izložba jedrilica i jedrenje na suhom; Nagrađene inovacije i susret s inovatorima; Izložba maketa i modela automobila, zrakoplova, brodova…; Radionica robotike; Radiokomunikacije na građanskom opsegu; Speleološke tehnike i oprema; Astronomski časopisi, posteri i karte, Promatranje Sunca teleskopom, Karting i sigurnost u prometu; Maketarski kutak minijaturista.       
                  
18.00 – 21.00         TZ GRADA ZAGREBA       
          Kostimirani likovi ZAGREBAČKI VREMEPLOV i LICITARKO    

 SRIJEDA 11.09.  –  DAN SARAJEVA
 
 POZORNICA BUNDEKFEST:

 
16.30 do 18.30         POSLIJE POSLA ANTISTRES PARTY       
          Karaoke, DJ Mario Kovač |  besplatne antistresne masaže  |  bogata gastro ponuda, posebni popusti – 29,00kn  |       
                  
 18.30          ETNO PROGRAM       
          KUD BOSANA | KUD SEVDAH  |  BKUD NUR  | ŽZ „BULBULI“       
                  
 20.00          U DOBROM DRUŠTVU – „Kužiš stari moj”       
            TEŠKA INDUSTRIJA  |   KEMAL MONTENO    
 
DJEČJE IGRALIŠTE

 
17.00         KREATIVNE RADIONICE CENTARA ZA KULTURU GRADA ZAGREBA       
          Centar za kulturu Novi Zagreb – Likovna maštaonica | Priča u tri kadra       
                  
18:30         GRADSKO KAZALIŠTE ŽAR PTICA       
          Kazališna predstava za djecu Malen si malen kao maljušak    
 
ŠATOR ZAJEDNICE TEHNIČKE KULTURE

 
17.00 – 20.00         DANI TEHNIČKE KULTURE       

          Motorni padobran; Izrada sunčevog kolektora od limene ambalaže; Amaterska radiogoniometrija; Automodeli na daljinsko upravljanje; Digitalni fotoaparati i videokamere; Izložba fotografija; ZRSovac u društvu; Mini vijuga; Paralel slalom – najbolji hrvatski programeri; Projekcija filma „Sisavac godine“; Amaterska radiogoniometrija; Uspostava radio veze s radiomaterima iz svijeta; Izložba jedrilica i jedrenje na suhom; Nagrađene inovacije i susret s inovatorima; Izložba maketa i modela automobila, zrakoplova, brodova…; Radionica robotike; Radiokomunikacije na građanskom opsegu; Speleološke tehnike i oprema; Astronomski časopisi, posteri i karte; Promatranje Sunca teleskopom; Karting i sigurnost u prometu; Modeli željeznica i diorame.           

Ostali dio programa festivala pratite na službenoj web stranici: www.bundekfest.hr T

 

2 komentara

Uskoči u raspravu

Nema komentara!

Počnite s raspravom.

Vaši podaci su zaštićeni!Vaša e-mail adresa neće biti objavljena niti prenesena na nekog drugog.